OCTA: Vai pašam ir lētāk?

 

Pirms kāda laika biju uzrakstījis par eagents.lv OCTA salīdzināšanas un iegādes rīku. Tas līdz šim patiešām bija labākais rīks atrast lētāko piedāvājumu OCTA iegādei. Pēdējā laikāvisās malās reklāmējas mājaslapa (IF Latvia) www.letakpasam.lv. Man ienāca prātā reāli salīdzināt cik tad lētāk ir pašam (jo tas ir galvenais sauklis). Tad nu mani rezultāti ir šādi:

eagents.lv man piedāvāja labāko cenu 266 Ls.

letakpasam.lv man piedāvāja cenu 240 Ls.

Secinājums: vismaz pagaidām par veseliem 10% lētāk ir pašam. 🙂  Kā būs nākotnē? Tāpat var novērot, ka OCTA cenas ir kritušās konkrētajam auto no 308Ls līdz 240 Ls… iespējams tas tādēļ, ka BonuMalus klase ir nedaudz uzlabojusies šajā laikā (bija 4, bet tagad ir 5). 

Te būs ekrānšāviņi no abiem piedāvājumiem:

letakpasameagents

32 domas par “OCTA: Vai pašam ir lētāk?

 1. Es jau neko… man tas darba auto… iepriekšējais šoferis bija “pavizinājies”… 🙂 Bet toties tagad ļoti uzskatāmi var redzēt bonus-malus klašu nozīmi un ietekmi uz cenu… OCTA cenas var atšķirties par 10 reizes !!!

  Bet runa nav par to… es gribēju pārliecināties, ka izreklamētā ideja, par to pašapkalpošanos patiešām ir lētāka, par citiem apdrošinātājiem pie apdrošināšanas brokeriem… un pagaidām izskatās, ka ir lētāk.

  OCTA tomēr ir viens no tiem commodity tipa produktiem.

 2. nezinu, kaa jums, bet es saliidzinaaju to leetaak pasam ar Baltikumu starpiiba nenormaala par labu baltikumam.
  leetaak pasam OCTA uz 6menesiem 148.95
  Baltikums OCTA uz 6 menesiem 64.90.
  Kaa tas vispaar ir iespeejams?

 3. Man ir 14 apdrošināšanas klase un gribēju savu autiņu apdrošināt..protams izvēlējos lētāko variantu apdrošināt caur inet…meklēju kādas kompānijas vispār ir…ieraksti reģistrācijas numuru un tev jau sarēķina…lētākais variants man bij BTA un Ergo…uz gadu sanāca bez santīmiem 60ls…bet Baltikumā pie 130ls…protams tur nav ko domāt pasūtu to lētāko…tikuntā visas apdrošināšanas man šķiet vienādas…ja kaut ko no viņām vajag tad skaidri kā sunītis…

 4. Aldi, tur jau tā nelaime, visi vienmēr izvēlas pašu lētāko, un pēc tam skraida kā sunīši -kādreiz noriskē un paņem pāris latus dārgāku, varbūt visam sava cena. ar lētāko var sanākt lētāk saremontēt pašam!:D
  a jūs kasko atšķirības tajā letakpasam.lv parēķinājāt? man drauga audi sanāca pat par 300Ls lētāk!

 5. Juri: nedrīkst jaukt OCTA ar KASKO. OCTA var ņemt pašu lētāko… jo tā būs cietušā auto īpašnieka problēma. 🙂
  KASKO ir jāņem uzņēmumā par kuru ir labas atsauksmes un ar kuru ir bijusi darīšana. Man personīgi ir bijusi darīšana KASKO jautājumos ar Baltu, BAN un BTA… un šobrīd varu teikt ka izmaksu jautājumā problēmu nekādu nebija ar BAN… taču viņiem bija kaut kādas attiecību problēmas ar HansaLīzingu līdz ar to kaut kādus gadus atpakaļ BAN KASKO nevarēja pirkt HansaLīzinga mašīnām 😦 Kā ir šobrīd, es nezinu…

 6. OCTA jāņem kur ir mazākais regresu % skaits – jo tagad apdrošinātāji ir naski uz regresiem formulējot visu kā aiz rupjas neuzmanības: piemēram pabrauci uz sarkano, STOP zīmi = 99% regress, šmiga = 100% regress, ātrums+ 20km/h = 90% regress utt utjp

  Savukart KASKO labak ņemt tādā kantorī kur ir gali vai ir lielākais atmaksas procents. plus jāpalasa kādi ir atlīdzību un pašrisku limiti, jo bieži vien ietaupot 5-10Ls uz apdrošināšanu tiek pazaudēti 100Ls pie atlīdzības.

 7. gali vajadzīgi lai varētu ātrāk dabūtu atlīdzību, jo šobrīd apdrošinātāji pa visām varītēm vel ar izmaksām mēģinot atlikt izmaksu uz pēdējo likumā atļauto dienu.

  Piemēram atīdzība tiek izmaksāta 30dienu laikā no visu dokumentu saņemšanas, tad nu katru 20 dienu prasa pa papildus ziņai ka neesi kamielis un rezultātā atlīdzību saņem labi ja pēc 3mēnešiem.
  a ja ir gali, vai vismaz formējies caur brokeru, tad ir reālas iespējas pasteidzināt procesu un naudu saņemt saprātīgos termiņos.

 8. Man gan neliekas, ka apdrošinātāji kaut ko speciāli velk garumā. Vai arī man vienkārši ir paveicies ar apdrošinātāju. Tad, kad manam auto izsita stiklu, ar baltu visu nokārtoju momentā (“vediet uz remontvietu, tur tālāk mēs paši tiksim galā”), bet tad, kad es savu auto padarīju nelietojamu (sasitu par 3999 LS), ar baltu viss nokārtojās nepilna mēneša laikā.

 9. Tur jau tā lieta ka runa gāja pa Kasko nevis Octa…Octa drošini kur gribi viens un tas pats…un nejau katru dienu sit mašīnas..tapēc jau var izvēlēties lētāko variantu…citi jau ir tādi,kas brauc tik pa vasaru un drošina dārgajos kantoros…kur ir loģika??…es uz pusi lētāk apdrošinu uz veselu gadu:))

 10. Iepūt pašam lētāk ! Man OCTA maksā uz 12 mēnešiem BALTĀ 61 latiņš ,BTA 58 latiņi , pašam lētāk aprēķināja 66lati. Spriežiet paši kas ir lētāk! Neticat glupām reklāmām ,bet pastaigājat pie apdrošinātāiem un pārlicinaties paši.

 11. kaut kā liekas,ka Juri tu dzejo pasakas:))
  Man ir BM riska klase 13 un uz 12 mēnešiem maksā:
  seesam 80.80ls
  Baltijas apdrošināšanas nams 63.72ls
  Ergo 59.73ls
  Balva 77.00ls
  Balta 134.17ls
  Baltikums 68.20ls
  If 94.40ls
  Es saprotu,ka apdrošināšana ir atkarīga no auto gada,pilsētas kur piereģistrēta un BM riska klases,varbūt Juri esi Baltas klients vairākus gadus,bet neticās,ka tādu atlaidi var dabūt..varbūt kļudos,bet es protams apdrošinu lētākajā variantā,jo mašīnu jau nedauzu katru dienu:))

 12. Aldi: dīvaini, ka Ergo ir vislētākais… šamie parasti vairāk dārgāko galā “cīnās”.

  Juri: Es jau nesaku, ka Pasamletak.lv ir vislētākais… manā gadījumā tas pierādījās kā taisnība. Acīmredzot pārējie apdrošinātāji ir steiguši samazināt cenas. 🙂

  Vajadzēs vēlreiz ievadīt datus iekš eagents.lv un paskatīties kā ir tagad.

 13. eagents tagad ir kļuvis par apmēram 10% zemāks:
  IF 240.10
  Balva 278.60
  Gjensidige 280.00
  Balta 282.75
  BAN 306.28
  Baltikums 310.00
  Ergo 361.58

  Letakpasam (IF pa tiešo): 220.89

  varu tikai secināt, ka manai konkrētajai mašīnai pa šo laiku (75 dienas) cenas OCTA uz vienu gadu ir pazeminājušās par aptuveni 10% … līdz jāņiem gan jau vēl noies lejā! 🙂

 14. Ja ņem polisi iekš lētāk pašam, tad jārēķinās ar to, ka zaudējumu var pieteikt tikai caur internetu, bet uz vietas, apkalpošanas centros, jūs, diemžēl neapkalpos. Neviens ar jums nerunās.. 🙂 Pašam būs jācīnās par atlīdzinājuma saņemšanu, pašam jāfočē, viss jāiesniedz un tikai un vienīgi caur internetu. Arī aizvietojošo automašīnu no IF varat pat negaidīt. Zināms no drošiem avotiem 🙂

 15. Fauna un…….domā drošinot kantoros ir labāk…..es 3 mēneši skraidīju,lai dabūtu naudu apakaļ par savu norakstīto auto..biju cietušais csn…vienu papīru sūta mēnesi uz ceļu policiju un mēnesi apakaļ uz apdrošinātāju kantori…

 16. brokeris klientam ir kā sargsuns, tāpēc kasko polises sevi cienošs brokeris spēs saformēt lētāk nekā letakpasham elvee.
  pietam ne jau leetajos kantoros, kas sākas ar burtu B…., bet top 4 no visām AAS

 17. letakpasam.lv ir DĀRGĀK!!!!
  Man bijušas jau 3 automašīnas 8 BM klase un nevienā gadījumā “letāk pašam” nevienā galā nesanāca lētāk. Gluži otrādi! Pat vairāk kā 2x dārgāk.
  letakpasam ir IF kantoris, kas pats par sevi ir viens no dārgākajiem, ja ne pats dārgākais(vismaz maniem autiņiem nez kādēļ tā uzrāda).
  Esmu iecienījusi lietot http://www.octas.lv Tur uzrāda visu apdrošinātāju cenas vienkopus. Un jāņem vērā tas, ka konkrētā apdrošinātāja mājaslapā cena būs vēl lētāka(līdz -25%)!!!! Tā ka nepaslinkoju un ieeju 3 lētāko variantu mājaslapās un iegūstu vēl labāku bildi.
  Piem.
  Gjensidige 74.88Ls (Gj. mājaslapā 62.40Ls http://www.labapolise.lv)
  IF 142.60Ls (IF mājaslapā 131.19Ls http://www.letakpasam.lv)

  Jā lētākpašam.lv ir lētaks konkrētā IFa piedāvājums! Bet vispirms salīdzini ar pārējiem apdrošinātājiem!!!! Vairāk nekā 2x dārgāka octa!! Kurš vēl viņus uztur un pērk pa tādām zvērīgi augstajām cenām?

 18. Ir viens trūkums – Lūdzu ievērojiet, ka pasūtot polisi online jāgaida 4 stundas līdz tā sāk darboties. Pasūtot polisi neredzēju nekur darbības laika korekijas – ja nepievērst uzmanību līgumam var krietnās nepatikšanās iekulties – un tad noteikti lētāk nesanāks!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.