Netīra lieta ar atkritumiem

garbage-canMums visiem ikdienā rodas dažādi atkritumi no kuriem mēs protams vēlamies atbrīvoties. Es un mana ģimene,cenšamies būt ļoti kārtīgi. Nemetam izdzertas pudeles vai šokolādes papīrīšus ārā pa logu braucot mašīnā, bet tā vietā saliekam maisiņā un tuvākajā benzīntankā iemetam miskastē. Bērniem arī mācam, ka konfekšu papīrīšiem vieta ir miskastē un ka cukoties nav labi. Kad jau tie visi nevajadzīgie sīkumi (atkritumi) no nāk miskastes maisiņā, tad šis maisiņš protams ir jānogādā atkritumu konteinerā… un te nu saskāros ar diezgan interesantu lietu – mūsu gudrās galvas ir tik ļoti komercializējušas atkritumu biznesu, ka normāli atbrīvoties no atkritumiem nemaz nav iespējams. Tā kā jaunajā mājvietā nēesmu paspējis noslēgt atkritumu apsaimniekošanas līgumu un man nav konteinera (šie brauc tikai reizi 2..3 nedeļā… atbrauks tikai šis nedeļas beigās) tad man šīs pirmās pāris nedeļas nākas atkritumus vest uz “svešiem” konteineriem. Braucot ar mašinu no sava ciemata kas atrodas aiz Ķekavas līdz pat darbam Bauskas ielā es neieraudziju nevienu vietu, kur es varētu atbrīvoties no nelielā miskastes maisa. Vakarā maiss man joprojām bija mašinā un es atpakaļ ceļā vēl uzmanīgāk vēroju visas iespējamās vietas, kur es varētu šo maisu iemest…. nu NAV. Tad šorīt es diezgan neatlaidīgi un nekaunīgi iebraucu Lukoilā pie Ķekavas apļa un tur vienā no konteineriem ielidināju maisu, taču to ievēroja sētnieks un es saņēmu pamatīgu brāzienu par šo izgājienu, jo redz nav viņi nekāda izgāztuve.

Baltais Runcis rakstīja, ka kāds piesārņoja mežu tieši pie Nacionālā parka zīmes... kas protams ir nekaunības augstākais punks. Iesaku citiem – paņemiet to maisu, kas stāv mežmalā un pamēgini atrast kaut vienu vietu, kur šo maisi iemest. TAS NAV IESPĒJAMS. Tādēļ tagad es saprotu ka tikai nedeļu pēc Lielās talkas skaisti sakoptās mežmalas ļoti strauji tiek piemētātas ar maisiņiem no kuriem rēgojas pikniku pāri palikušie papīri, vienreizējie trauki un plastmasas pudeles… cilvēkiem jau nav citas izvēles kā nomest šo maisiņu mežmalā.

Tuvojas pašvaldību vēlēšanas un mums, vēlētājiem, ir iespēja pievērst uzmanību dažādiem politiksajiems spēkiem šai problēmai. Iespējams, ka kāds sadzirdēs. Domāju, ka vajadzetu atjaunot pie ceļiem mašinu stāvvietās konteinerus… tas patiešam pasargās Latvijas dabu no plastmasas atkritumiem, kas diemžel paši nesadalās… Nebus nepieciešams mobilizēt simtiem tūkstošu cilvēku, lai savaktu to, ko godprātīgi cilvēki labprāt izmestu atbilstošos konteineros.. ja vien būtu kur. Kādas vel idejas?

7 domas par “Netīra lieta ar atkritumiem

 1. Iemetu jau atbildi Tavam komentāram iekš sava raksta, bet laikam jāatbild būtu arī šeit 🙂
  Redz, te varētu diskutēt-
  Pirmkārt- atkritumu urnas tiešām ir problēma, jo itin bieži nākas ar saldējuma papīru rokās noiet paprāvu gabalu, līdz godīgi no tā atbrīvojies. To vajadzētu labot.
  Otrkārt- parku, ceļmalu utml urnas nav domātas savu sadzīves atkritumu izmešanai. Tas vairāk ir domāts, lai garāmgājēji vai pieturās apstājušies varētu pēc maltītes (vai tml) atstāt savus izlietotos traukus, salvetes, pudeles (vai tml) kārtīgā veidā.
  Treškārt- par savu atkritumu utilizāciju ir jādomā laicīgi. Ūdeni un kanalizāciju taču ierīkoji?! Neskrien taču ar lāpstu uz tuvējo mežu? 🙂

  Katrs pats savu atkritumu kalējs 😉

 2. Uldi, jam: Es šo jautājumu kārtoju un diemžēl Ķekavas pagastā ir problēmas… tur bija konkurss, kur vinnēja cits apsaimniekotājs līdz ar to iepriekšejais nevar slēgt līgumu, bet jaunai vispār nav atrodams… un paši “miskastnieki” (tie kas izved) protams neņem no tevis tavu pušmaiseli, ja nēesi samaksājis… pie tam vēl jānoklausās uzbraucieni. To jau pieredzeju pagājušo vasaru, kad vēl notika remontdarbi.

  Es jau nēesmu pret, maksāšanu par atkritumiem… Tāpat es nemaz nevaru nodot māju ekspluatācijā, ja man nav atkritumu apsaimniekošanas līgums – tas ir rakstīts būvatļaujā.
  Jebkurā gadījumā – es diemžēl dabūju izbaudīt situāciju, kad bija vajadzīga liela neatlaidība, lai civilizēti utilizētu atkritumus… butu es ne tik pieklājīgs = izmestu mežmalā.

  Jācinās ir ar cēloņiem, nevis ar sekām. Jāsaorganizē tā, ka ir kur izmest tos atkritumus… un paralēli jāizdomā veids kā par to samaksāt.

 3. Es vienmeer cen6os nemt kaadu par paraugu. Iesaku kopumaa Eiropas lielvalstis, kur par savu plastmasas pudeli pirceejs maksaa atsevi6ki, un peec tam kad ninne izdzerta, tu vari dro6i to nodot un sanhemt naudinhu atpakal.
  Bet tas risinaatu tikai vienu probleemu.
  Paareejiem atkritumiem iesaku – Ja tavs maisinh6, 6ampanie6a pudele vai vecais kalendaars ir paarstraadaajams, tad dodiet iespeeju erti to arii nodot nevis savaakt pilnu bagaaznieku un mesties ellee rataa meklet nodo6anas punktu.
  Bet taakaa vidusmeera latvietis tomeet izmet labaak graavmalaa arii 6kirojamos atkritumus, jo par to nemaksaa, tad probleema jaasaak risinaat tie6i taa kaa to dara vigants – ieaudzinot bernos, ka atkritumu vieta ir miskastee…
  Vigant, ja ir laika, varu paluugt izredigeet manas jokainaas garumziimes, paldies…

 4. Izskatās, ka mana atkritumu epopeja vēl nav galā… lai visu vēl vairāk sarežģītu ir izveidojusies interesanta situācija – Tas apsaimniekotājs, kas bija visu laiku ir pievienojies kantorim RagnSells (liels zviedru uzņēmums) taču burtiski pirms dažām nedēļām ar Šķēli saistītais uzņēmums ir uzvarējis Ķekavas pagastā par atkritumu savākšanu un laikam jau man nāksies “barot” Tautas partiju.

  PAr šo var izlasīt arī Delfos:
  http://www.delfi.lv/news/national/politics/article.php?id=24319361

  Mēdz jau teikt, ka nauda nesmird… interesanti zināt tikai cik no manis noplēsīs! Ziņošu par progresu…

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.