Meitene uzspļāva, bet vai sirmgalve nebija pelnījusi?

Dzīvojot Latvijā starp latviešiem un patriotiem jebkurš incidents, kas notiek publiskā telpā, vienmēr tiek plaši un pamatīgi apspriests… un parasti vainīgai automātiski ir tas nelatvietis, kas kaut ko ir izdarījis. Šoreiz es gribētu vērst uzmanību uz to, ka apspļaudītā sirgalve arī īsti nebija bez vainas. Noskatieties video pašu sākumu pavisam uzmanīgi – kas lika krieviski unājošanai sievietei tik ļoti satrakoties?

Es saklausīju sekojošus vārdus no tantiņas mutes:”… brauc uz Krieviju! Maita krievu! Miskaste (?)!….”

Ja man jebkura strīda laikā pateiktu kaut ko tādu, tad es noteikti nevarētu noturēties neiešaujot pa muti. Es personīgi domāju, ka jaunās sievietes reakcija bija saasināta un neadekvāta, taču arī padzīvojušo kundzīti vajadzētu saukt pie atbildības par tiešiem naidu kurinošiem izteicieniem. Diemžēl latviešu prese ļoti aizrāvusies ar “vainīgās” krievu sievietes medībām, ka nemaz neskatās vienu soli pirms tam – kapēc tas notika un kura no abām patiesībā ir vainīga. Manuprāt šī konflikta vaininiece pa lielam bija vecā latviski runājošā sieviete. Tas, ka tantuks ir gados vecāks, vēl nedod viņai tiesības apvainot citus cilvēkus.

Protams, ka vēl labāk būtu, ja kaut kur būtu pieejams video ieraksts vēl pāris minūtes pirms tam, kur varētu redzēt pilnu vārdu apmaiņu.

10 domas par “Meitene uzspļāva, bet vai sirmgalve nebija pelnījusi?

    • Nu kapēc tur kāds bija laikam ir lieki diskutēt… visiem ir tiesības izteikt savu viedokli… gan atbalstītājiem, gan pasākuma pretiniekiem. Tas ka tur viņa bija un izmantoja savas demokrātiskās tiesības nepadara viņu automātiski par vainīgu.

  1. Protams, sist un apspļaudīt 80 gadus vecu tantiņu, jo viņa tevi apskaukā, ir pilnīgi normāli. Paldies Dievam, ka viņa neiedomājās kaut ko iepīkstēties uz tevi, autor, jo tad tantiņa zaudētu visus zobus (ja tādi vēl palikuši) un droši vien tu arī “pa počkām ar kājām pārstaigātu”, kad viņa būtu nogāzusies. Vai ne?

    • Osi, tu runā emocionāli un es tevi saprotu. Bet kā tu domā vai tantiņai ir tiesības tā vienkārši publiski aizvainot cilvēkus? Tas, ka viņa ir vecāka ir viņas priekšrocība attiecībā uz pārējās sabiedrības nostāšanos tantuka pusē… BET neba viņa pati bija bez vainas.
      Sist nebija labi un to es neatbalstu. Bet uzspļaut par tiem vārdiem, ko tantuks veltīja jaunajai sievietei nu gan bija ļoti piemērota reakcija. Mēs nedrīkstam akli aizstāvēt cilvēkus tikai tapēc, ka viņi ir veci – viņi paši provocē uz sevi naidu ar to kā paši izturas pret cittautiešiem. Tā ir mūsu sabiedrības sašķeltības problēma.

  2. īstenībā nevar nepiekrist, neatbalstu jebkāda cilvēka fizisku ietekmēšanu, bet ir kad uzsit pa nerviem. Abas puses labas un nespēju brīnīties, ka cilvēki vēl par tādiem senām lietām kā 2. pasaules karš strīdās, tomēr ir aktuālākas lietas par ko diskutēt.

  3. Piekrītu.Kad noskatījos video padomāju tieši to pašu: meitene reaģēja neadekvāti,taču tantuks arī nebija bez vainas.Jo nebija jau tā,ka tā meitene vnk gāja garām un tad tāpat vien izdomāja uzspļaut.Abas puses vainīgas.Viena par uzkasīšanos(vecums nav attaisnojums mutes palaišanai),otra par neadekvātu reakciju.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.