Kindle 4th gen with Special Offers

Kas to būtu domājis, ka e-grāmata var būt vēl vieglāka, vēl mazāka un vēl lētāka par 3. paaudzes Kindle. Izrādās var! Manā saimniecībā nonācis ir Kindle with Special offers… un jā cena tikai 79$ + Amerikāņu PVN (kopā apm 88$) = nedaudz zem 50Ls. Diemžēl šo konkrēto cenu var dabūt tikai ASV pircēji, bet ja Jums tāpat kā man ir kāds paziņa, kas šad un tad brauc uz štatiem, tad iemest šo nelielo nieciņu rokas bagāžā neko daudz nenozīmē.

Kādēļ tad es nosliecos par labu šim modelim, nevis Kindle Touch vai pat Kindle Fire? Nu Kindle Touch mani nedaudz sabiedēja lietotāju atsauksmes, kas saka, ka touch vairāk traucē nekā palīdz – cilvēki nejauši nospiež nākamo lapu, touch slānis met papildus ēnu uz elektroniskās tintes displeju, ekrāns ātrāk nosmērējas, jo cilvēki to visu laiku aiztiek pāršķirot lapas. Kindle Fire man savukārt sabiedēja ar to, ka tas ir tablets  ar izrietošām sekām – īsu baterijas darbības laiku, izgaismotu ekrānu (kas ilgstošai lasīšanai ir slikti) un visnotaļ ievērojamo svaru.

Par pašu digitālo tinti nav ko piebilst – strādā perfekti un acīm tīkami attēlo nepieciešamo tekstu. Reklāmas rāda man kamēr Kindle ir izslēgts un arī neliels lodziņš Home ekrānā… grāmatas lasīšanas režīmā, reklāmu nav. Principā es teiktu, ka reklāmas netraucē. Pie tā visa – reklāmas nav izmantojamas pie mums… taču tomēr pastāv risks, ka varat nejauši saspiest pogas un nopirkt kādu zobārstniecības atlaižu kuponu vai džinsus, ja Jums ir piesaistīta kredītkarte un aktivizēts one-click-shopping iekš amazon.com.

Lai nu kā tur būtu – iekārta ir fantastiski kompakta, joprojām no izturīgas plastmasas un joprojām ļoti pilda savu misiju virs zemes – būt par labu digitālo grāmatu. Starp citu – ir parādījies visnotaļ interesants resurss ar daudz grāmatām latviešu valodā. Lasītmīļi – izmantojiet iespēju!

This slideshow requires JavaScript.

12 domas par “Kindle 4th gen with Special Offers

  • Uldi, ne man spriest par to vai tas ir pirātisms. Izlasīju autora paskaodrojumu un sapratu, ka īsti nevar pateikt ka tas ir pirātisks. Līdz ar to atļāvos ielikt linku. Katra indivīda paša darīšana izmantot šādu iespēju vai nē.

   Ja būtu pieejamas elektroniskās grāmatas latviešu valodā 100% nepārprotami legāli, tad domāju, ka šāds resurss nebūtu.

  • Tas skaidrs, ka jebkuras pirātisma izpausmes iemesls lielā mērā ir saprātīga komerciāla piedāvājuma neesamība, nestrīdos. Taču mani nebeidz pārsteigt, ka pieauguši un izglītoti cilvēki mēdz būt tik nesaprotoši autortiesību jautājumos, kas savā dziļākajā būtībā galīgi nemaz nav tik sarežģīti. Ok, nesauksim resursa veidotāja darbību par pirātismu, es to drīzāk sauktu par Robinhudismu. Skaidrs, ka cilvēks no visas sirds tic tam, ka dara labu un sabiedrībai vajadzīgu darbu, taču tas nekādi nemaina faktu, ka šāda darbība ir pretlikumīga. Un sabiedrībai, protams, patīk šādi “varoņi”. Taču visa resursa veidotāja demagoģija nespēj noslēpt vienu acīmredzamu faktu – abstrahējoties no tēzēm, ka patiesā labuma guvēji no autortiesību mehānisma ir izdevēji un tiesību pārvaldītāji. Nevienu darbu nedrīkstētu izmantot bez autora piekrišanas. Vai resursa veidotājs ir pavaicājis Ziedonim – kā tas būtu jādara ne tik daudz pēc likuma burta, kā pēc gara – atļauju publicēt viņa darbus? Stipri šaubos…

   • Iespējams. Es pats esmu salīdzinoši godīgs attiecībā uz autoriem, Elektronisko literatūru pērku Amazon.com. Diemžēl ne viss ir pieejams. Latviešu literatūra vispār praktiski nav atrodama. Es te 2 nedēļas neveiksmīgi meklēju Bada Spēles papīra formā… un zini – tikai vienā grāmatu veikalā bija un pie tam ne tā daļa, kuru man vajag. IEspējams, ka elektronisko grāmatu popularitāte liks izdevējiem pievērsties šim tirgus segmentam un mēs redzēsim normālu piedāvājumu arī elektroniski.
    Par bloga autoru – nu es pavirši izlasīju un sliecos piekrist viņa rakstītajam. Ja viņš ir ieskanējis, tad neredzu problēmu tam ka viņš dalās… tas pats kas ar kopētāju nokopēt grāmatas lapaspuses pa lielam.
    Autoriem nauda ir jāsaņem, bet lai autori padara šo procesu iespējamu. LAi paši nopublicē darbus kādā mājaslapā un paprasa naudu pa tiešo sev, ja jau izdevniecības ir tik neellastīgas.

   • ” mani nebeidz pārsteigt, ka pieauguši un izglītoti cilvēki mēdz būt tik nesaprotoši autortiesību jautājumos”
    bingo 🙂 🙂 🙂

    ” taču tas nekādi nemaina faktu, ka šāda darbība ir pretlikumīga”
    Kādas tieši, pēc kura panta un kurš to saka? Un vai tiesiskā valstī nebij tā ka šo nosaka tiesa? 🙂

    “Nevienu darbu nedrīkstētu izmantot bez autora piekrišanas”
    Kāpēc? Vairums autoru pēc noklusējuma grib, lai viņu darbus izmanto, tādēļ jau viņi to dara, lai darbi tiktu izmantoti, tā ir viņu misija. Protams ir daži izņēmumi un dīvaiņi, bet viņu dēļ pieņemt šo tēzi kā aksiomu ir nesaprātīgi, neracionāli un nepareizi.Ja nedrīkst izmantot lai neraksta vai lai tur slēgtā skapī vai drukā ar lieliem burtioem, ka es autors tāds un tāds nevēlos, lai manu darbu izmanto tā un tā.

 1. Es par tām reklāmām tiešām sapratu pareizi? Ierīce man radīs reklāmas, kuras es nemaz nevaru izslēgt? Vai arī reklāmas tiek rādītas tikai tad, ja es ASV teritorijā izmantoju bezmaksas 3G internetu, un tādā veidā Amazon atpelna to, ka par brīvu ļauj cilvēkiem izmantot internetu?

  Vienkārši, ja tās reklāmas tiek uzspiestas un es par to pretī neko nesaņemu, tad tas ir vienkārši pretīgi. Tik pat labi mana datora ražotājs varētu man piespiedu kārtā uz desktopa uzlikt reklāmas, kuras es nevaru noņemt. Un par ko? Es taču esmu par ierīci samaksājusi naudu un to godīgi nopirkusi.

  Vienkārši, izlasot par reklāmām, biju ļoti pārsteigta. Man pašai ir PocketBook e-tintes grāmatu lasītājs un tur nekādu reklāmu nav. Es par ierīci to pērkot jau esmu samaksājusi un izmantoju kāda cilvēka apmaksātu WiFi un ražotājs nekādā veidā nejaucas iekšā tajā, ko es tālāk ar savu ierīci daru. Un man netiek uzspiestas ne reklāmas, ne arī kas cits.

  Neesmu pati nekad izmēģinājusi Kindle, but esmu brīdi palietojusi Barnes and Noble Nook un šobrīd man ir PocketBook. Un no šiem abiem man PocketBook patīk labāk. Ierīce tiešām lieliska.

  • Jā, reklāmas ir visu laiku. Amazon tirgo 2 modeļus – ar reklāmu un bez reklāmas. Starpība 10Ls. 🙂 Es esmu skops lietuvietis… un reklāmas rādās, kamēr es nelasu, līdz ar to man tās netraucē.

   Un jā, reklāma ir redzama visu laiku kamēr vien ir “screenseiveris”. Domāju, ka ja kāds datoru dažotājs piedāvātu Laptopam 50Ls atlaidi par to ka tev uz desktopa ir reklāmas, tad visnotaļ daudzi izvēlētos šo opciju.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.