Amazon Kindle Paperwhite 2nd gen (2013) apskats

Digitālais laikmets nav iedomājams bez ierīcēm, kuras vecos ieradumus pārnes jaunā tehnoloģiskā līmenī. Tā notiek arī ar grāmatu lasīšanu. Daudzi azartiski grāmatu lasītāji joprojām stingri turas pie apgalvojuma, ka tikai īsta, uz papīra drukāta grāmata spēj nodrošināt patiesu lasīšanas baudu. Sajust ar pirkstiem papīra lapu to pāršķirot, jaunas grāmatas atvēršanas smarža un nedaudz krakšķošā skaņa, ko izdod vāku atvēršana pirmo reizi… tās ir sajūtas, kuras nodrošina tikai īsta, drukāta grāmata. Taču es apgalvoju, ka grāmatas pamata uzdevums ir tomēr ļaut lasītājam visērtākā veidā izbaudīt autora veidoto mākslas darbu.

Viens no šiem modernās pasaules piedāvātajiem tehnoloģiskajiem veidiem ir elektronisko grāmatu lasītāji. Un ja mēs runājam par e-lasītājiem (iekārtām), tad līderis kvalitātes un tirgus apjoma ziņā ir Amazon, kas nu jau kopš 2007. gada piedāvā Kindle e-papīra iekārtas. (klikšķini uz “Continue reading“, lai lasītu pilnu apskatu.)

Iekārta

kp-slate-05-lg._V358033061_

Laika gaitā e-grāmatas ir attīstījušās – palikušas vieglākas, labāku izšķirtspēju un kontrastu. Jaunākais e-grāmatu jomā ir otrās paaudzes Kindle Paperwhite . Kindle Paperwhite ir jau pārbaudītā e-Inc tehnoloģija kas papildināta ar skārienjūtīgu ekrānu un iebūvētu apgaismojumu. Iekārtai ir melnbalts ekrāns ar lielisku izšķirtspēju. Iebūvētais apgaismojums atšķirībā no parastas grāmatas vai iepriekšējiem Kindle modeļiem  ļauj nenogurdinot acis lasīt arī pilnīgā tumsā. Neskatoties uz iebūvēto apgaismojumu iekārtas baterijas izturība ir apbrīnojama – tā darbosies jums pat vairākas nedēļas līdz būs atkal nepieciešama uzlāde. Bet par visu pēc kārtas un nedaudz detalizētāk. Viena no e-grāmatas priekšrocībām pār datoru, planšetdatoru vai pat telefonu ir tā, ka Kindle ir paredzēts tikai lasīšanai, līdz ar to uzlecošs Skype logs, jauns e-pasts vai kāds cits paziņojums nenovērsīs jūsu uzmanību no lasīšanas. Protams, var jau arī telefonā un planšetē atslēgt nost tos paziņojumus, bet kas to atceras izdarīt… līdz atkal esi iztraucēts lasīšanā.  Iekārtas korpuss ir no izturīgas, matētas un “gumijotas”  plastmasas kas ļauj ļoti ērti to turēt rokās un neatstāj nepatīkamos pirkstu nospiedumus.

Ekrāns

Lasītāja melnbaltais ekrāns, kas spēj attēlot pat 16 dažādus pelēkā toņus, ir izveidots tā, ka grāmatas var lasīt arī spilgtā saulē, ko nevar darīt ar portatīvajiem datoriem vai planšetdatoriem. Ņemot vērā, ka ekrāns ir “elektroniskais papīrs” tad nav nekādas mirgošanas. Elektroniskā papīra darbības pamatā ir statisks attēls, kas tiek pēc pieprasījuma nomainīts uz citu statisku attēlu – piemēram pāršķirot lapaspuses. Ņemot vērā, ka ekrāns ir skārienjūtīgs tad vietā būtu uztraukums, ka tas ātri nosmērētos ar pirkstu nospiedumiem un putekļiem. Ekrāna virsma ir izgatavota no matēta materiāla, kas neatstāj pirkstu nospiedumus. Ekrāna apgaismojumu nodrošina ekrāna malās iebūvētas LED gaismiņas. Apgaismojums ir salīdzinoši vienmērīgs, lai gan nav tik vienmērīgs kā planšetdatoram vai datora monitoram. Apgaismojums arī nav tik spilgts kā piemēram Samsung Galaxy Note 10.1 planšetdatoram. Bet lasot tumsā gaisma ir pilnībā pietiekama pat ja ir ieslēgts tikai puse no iespējamā spilgtuma. Iekārtai ir 6″ ekrāns. Ekrāns ir pietiekams grāmatas lasīšanai un ir aptuveni kā A6 izmēra lapa.

Izmērs un vadība

feature-techspec._V354836612_Iekārtas nelielais izmērs (169 mm x 117 mm x 9.1 mm), ļauj to viegli ievietot žaketes iekškabatā, lai ērti varētu paņemt līdzi lidmašīnā lasīt. Iekārtas svars ir 206 grami, kas ir salīdzinoši neliels. Iekārta ir vieglāka par praktiski jebkuru planšetdatoru.

Kindle Paperwhite vadība notiek caur skārienjūtīgo ekrānu ar 3 aktivizācija zonām – augšējā malā iespējams aktivizēt izvēlni, labajā pusē un vidū notiek lapas pāršķiršana uz priekšu, bet kreisajā malā lapas pāršķiršana atpakaļ. Pēc nepieciešamības Kindle arī uz ekrāna attēlo klaviatūru. Virtuālā klaviatūra strādā salīdzinoši ērti  un pietiekami ātri. Memuārus ar šādu klaviatūru nerakstīsiet, bet interneta adreses, vai meklējamās grāmatas nosaukumu ievadīt nebūs grūti. Skārienjūtīgais ekrāns saprot arī dažādus “mājienus”, jeb pirktu kustības. Piemēram atverot interneta lapu jūs ar 2 pirkstiem velkot tos vienu no otra prom palielināt tekstu. Dažādos sarakstos iespējams ar pirkstu vilkt un tādā veidā pārvietoties (gan grāmatu sarakstā, gan aplūkojot kādu interneta lapu). Iebūvētais interneta pārlūks ir eksperimentāls un nav ļoti ērts interneta pārlūkošanai. Arī Iekārtas jauda un specifiskais melnbaltais ekrāns nav pietiekami ērtai interneta pārlūkošanai.

Baterija

Nu jau pagājis aptuveni mēnesis kopš es šo iekārtu aktīvi izmantoju. Ir sanācis izlasīt 6 vidēji lielas grāmatas ~450…500 Lpp katra (kopējais lasīšanas stundu skaits varētu būt ap 60 h) un pa šo laiku bija nepieciešams uzlādēt 3 reizes – tikko kā piegādāja un tad vēl divreiz pa vidu. Ražotājs sola, ka baterijas ilgums var būt līdz pat 8 nedēļām, ja tiek izslēgts WiFi, lasot ar nelielu apgaismojuma spilgtumu pa pus stundai katru dienu. Baterija pēc būtības nav uztraukuma objekts, jo līdz ko pamani, ka tā ir nokritusies mazāk par pusi, tad piespraud pie standarta MicroUSB lādētāja, kāds droši vien ir arī tavam telefonam (ja vien nelieto iPhone 🙂 ). Iekārtas uzlāde notiek pāris stundās no 220V strāvas vai arī līdz 4 stundā, ja lādē caur USB vadu no datora.

Savienojumi

Iekārta pieejama ar Wifi pieslēgumu vai arī ar 3G pieslēgumu (par aptuveni 40Ls dārgāk). Iekārtas modelis ar 3G pieslēgumu nodrošina jums iegādāto grāmatu piegādi uz iekārtu jebkurā laikā atrodoties jebkurā vietā pasaulē… bez maksas. Jā, 3G datu apjoms tiek apmaksāts no Amazon.com puses automātiski. Tiesa gan nevajag saccerēties, ka Jums tagad būs iekārta ar globālu bezmaksas internetu, iebūvētais 3G pieļauj tikai Amazon.com iegādāta satura piegādi.

Iekārta aprīkota ar MicroUSB pieslēgvietu un pieslēdzot pie datora uzvedas kā parasts datu nesējs. Jūs varat datorā iekopēt pa tiešo nepieciešamos failus uz iekārtas (e-grāmatas). Iekārta atbalsta Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, unprotected MOBI, PRC. Bet formātus  HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP jūs varat pārkonvertēt paši vai arī nosūtīt uz savu Kindle e-pastu un Amazon nokonvertēs jūsu vietā, kā arī saturu piegādās uz iekārtu caur internetu. Materiālu konvertācijai  (piemēram, PDF, Word utt) un satura pārvaldei iekārtā iesaku izmantot aplikāciju Calible. Piespraužot Kindle pie datora, Calibre ātri savienojas ar to un ļauj jums veikt visas darbības. Savu Kindle e-pastu un dažādus ar e-pastu saistītos uzstādījumus, varat mainīt savā Kindle uzstādījumu panelī www.amazon.com -> Your Kindle Account -> Personal Document Settings . Amazon ļauj iestādīt no kādiem e-pastiem varat saņemt dokumentus uz savām iekārtām līdz ar to varat būt drošs, ka SPAMs jums netiks sūtīts uz e-grāmatu.

Iekārtas iegāde

Apskatītās Amazon Kindle Paperwhite 2nd gen Wifi only iekārtas cena ir $193.58, jeb ~100 Ls jeb 141 EUR ar kurjerpiegādi līdz namdurvīm Latvijā. Piegādi nodrošina ar DHL kurjerpastu, tādēļ no pasūtīšanas brīža līdz kurjera klauvējieniem pie Jūsu durvīm paiet tikai aptuveni viena nedēļa. Ja izdomāsiet uzdāvināt sev vai saviem mīļajiem šo e-grāmatu, tad vēl varat paspēt to pasūtīt, saņemt un skaisti iepakot vēl pirms Ziemassvētkiem. 🙂

Saturs

Iekārtā ir 2Gb vietas Jūsu saturam. Elektroniskajām grāmatām tas ir ļoti daudz. Tātad  – kur ņemt saturu lasīšanai uz savas Kindle e-grāmatas?

 • Iegādāties grāmatas angļu valodā http://www.amazon.com.
 • Iegādāties grāmatas Latviešu valodā http://e-gramatas.lv/, Zvaigzne ABC. Pirms Iegādājieties, lūdzu pārliecinieties, ka tirgotāju piedāvātais aizsargātais  e-grāmatas formāts tiek atbalstīts uz jūsu ierīces.
 • Bezmaksas grāmatas angļu valodā var iegūt arī http://www.amazon.com. Bez maksas parasti ir tās, kuras vairs neaizsargā autortiesības vai arī autori ir nolēmuši tās izplatīt bez maksas. Lai piekļūtu bezmaksas grāmatām, vienkārši vietnē Amazon.com vai arī uz sava Kindle Paperwhite ierakstiet meklētājā “free kindle books”. 🙂
 • Latviešu grāmatas bez maksas var iegūt arī tādās vietnē  http://gramataselektroniski.blog.com/ un protams angļu valodā http://thepiratebay.sx/. Paši skatieties cik tīra ir jūsu sirdsapziņa ņemt grāmatas no šajā punktā minētajām vietnēm. 🙂

Tāpat iekārtā ir iebūvētas skaidrojošās vārdnīcas angļu valodā, kuras var papildināt ar jaunām (piemēram, latviešu skaidrojošo vai bezmaksas Angļu-Latviešu tulkošanas vārdnīcu). Kindle Paperwhite ir pieejamas arī dažas spēles, bet diemžēl man pašam neizdevās tās iegādāties un uzinstalēt.

Kopsavilkums

Kindle Paperwhite ir lielisks elektronisko grāmatu lasītājs. Iebūvētais apgaismojums un skārienjūtīgais ekrāns lieliski noder. Amazon vēl vajadzētu uzlabot skārienekrāna jūtību kā arī varbūt pielikt atpakaļ sāna podziņas lapas pāršķiršanai kā bija vecajos Kindle lasītājos. Cena ar visu piegādi, manuprāt, ir ļoti draudzīga. Produkta kopējā kvalitāte ir augsta un to ir patīkami lietot ilgstošu laika periodu. Iesaku.

Galerija

Video apskats no interneta resursiem

5 domas par “Amazon Kindle Paperwhite 2nd gen (2013) apskats

 1. Es plānoju iegādāties jauno Kindle PaperWhite, bet pētot šo ierīci radās daži jautājumi.
  1) Vai grāmatas, kas ņemtas no “Pirātu līča” vai līdzīgām vietnēm strādā vienlīdz labi, proti, vai ierīcē nav iestrādāti kaut kādi grāmatu pārbaudes mehānismi, kas grāmatas dzēš vai bloķē ierīci, vai skaidrojošā vārdnīca un citias funkcijas darbojas ar šāda tipa grāmatām ?
  2) Vai angļu skaidrojošā vārdnīca ir iebūvēta ierīcē vai, lai to izmantotu ierīce jāpieslēdz Wi-Fi tīklam?
  3) Kas īsti ir X-Ray funkcija?
  4) Kā ir ar latviešu, krievu rakstzīmju attēlošanu, vai attēlojas korekti?
  5) Cik izturīga ir ierīce, vai laika gaitā nekas nav ieplaisājis?
  6) Kā ir ar garantiju, cik saprotu, ja gada laikā notiek kāda problēma, tad var nosūtīt preci atpakaļ un saņemt jaunu, vai ir kas svarīgs jāzina sakarā ara garantiju attiecībā uz Kindle PaperWhite?
  7) Cik noprotu, tad Kindle tiek piesaistīts pie Amazon lietotāja, dzirdēju, ka Amazone to pirms nosūtīšanas piesaista ierīci lietotājam, jautājums vai iespējams nomainīt šos datus ierīcē, tas ir, ja preci pasūta nevis sev, bet kādam citam?
  8) Vai piegādājot ierīci uz Latviju, izņemot piegādes maksu(21$), jāveic kādi muitas nodokļu vai cita veida maksājumi?
  9) Tā, kā e-grāmatas nav iepriekš izmantotas un Amazone Kindle nav iespējams apskatīt, vai izmēģinot kādu citu e-grāmatu (piemēram PocketBook Touch) var rast vispārēju priekšstatu par to, vai lasīšana ar Amazone kindle PaperWhite būs patīkama, vai tomēr lasīšana uz Amzone ierīces ir pavisam savādāka?
  10) Kā ir ar lādētāju, proti, vai ielādei no rozetes derēs viedtālruņa (LG Optimus L7) USB lādētājs? Jautāju, jo priekš tādas ierīces, kā Rasspberry Py bija par vāju (0.9 A vietā lādētājs spēja nodoršināt tikai 0.7 A)

  • 1. Viss strādā. Dažreiz ir formāti atšķirīgi, bet var izmantot Calibre programmu lai konvertētu.
   2. Internets nav nepieciešams, vārdnīca ir iekšā un darbojas offline. Var instalēt arī citas vārdnīcas (piemēram Latviešu Angļu Latviešu)
   3. Nezinu. Nekad nelietoju.
   4. Jā.
   5. Ļoti izturīga. Nav ne skrambiņas. Es lietoju bez apvalkiem un vāciņiem.
   6. Nav sanācis saskarties, bet sagaidu ka tā tas arī strādā.
   7. Jā, to var nomainīt. Piesaista tādēļ, lai klientam būtu ātrāk un ērtāk sākt lietot – ieslēdzi un viss ir. 🙂
   8. Kad pirksi, tad tev visu saskaitīs un papildus LV nekas nebūs jāmaksā. Piegādā ar kurjeru uz mājām.
   9. Pieredze ir būtiski atšķirīga. Varam sarunāt, ka iedodu tev aptaustīt un paskatīties, ja satiksimies un kopā kafiju izdzersim.
   10. Lādēt var ar jebkuru MicroUSB standarta lādētāju… tipa gandrīz visiem mūsdienu telefoniem tāds ir.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.