Uzmanies no Bitcoin un Ethereum, apdedzināsies!

Visās investīciju grāmatās un riska pamācībās raksta – neriskē ar lielāku naudu, kā vari atļauties zaudēt. Jā, tāpat kā “alkohols nogalina” un “smēķēšana izraisa vēzi” ir visnotaļ nopietni brīdinājumi, bet cilvēki tā pat piedzeras un smēķē kā uz oglēm darbināmas lokomotīves.

Pēdējā laikā moderno investoru rotaļlieta ir kriptonauda. Populārākās un zināmākās valūtas ir Bitcoin un Ethereum. Jā, starp citu tā otrā parādījās relatīvi nesen un piedzīvo strauju kāpumu pateicoties onkulim Putinam un ļoti aktīvai reklāmai dažādos mēdijos… skaists stāsts, kā viens jauns un talantīgs krievu puisis pēkšņi kļūst bagāts. Tāds kā “pelnrušķīša stāsts”.

Man pašam nekad nav piederējusi un arī šobrīd nepieder kriptonauda. Tādēļ vēroju no malas un brīnos par milzīgo cilvēku lētticību, kas ieskauj šo fenomenu. Ir skaists stāsts, ka tā ir neatkarīga nauda, ierobežotā daudzumā un vispār nākotne, bet kaut kā man šķiet, ka tas viss vairāk līdzinās tulpju sīpolu trakumam.

Paskatīsimies vēsu prātu uz dažām pamata lietām

 1. Kriptonauda pati par sevi neražo vērtību. To nevar apēst, tā neveido procentus un tā pēc būtības nav arī skaistuma prece vai kāda ražojuma izejmateriāls. Kriptonauda ir mistiska koda rindiņa. Vieninieki un nullītes.
 2. Kriptonauda nav regulēta. Var jau sacīt, ka mēs taču esam lieli cilvēki un mums nevajag valdības pieskatīšanu. Kā nu nē! Parasti tikai ielūzušais saprot, ka uz ledus kāpt bija bīstami un vaino vietējo pašvaldību, ka neizlika brīdinājuma zīmes par bīstamību. Kādēļ gan sabiedrība mani nepasargā un nebrīdina?
 3. Kriptonaudas apgrozījumu rada milzīgi nelegālās naudas darījumi. Un kur ir nelegālā nauda, tur ir arī iespējas izvairīties no nodokļiem un vienlaicīgi apkrāpt parasto mirstīgo cilvēku, kurš pēkšņi iedomājies, ka ir investīciju guru.

Vienkārši, paskatoties no malas – nauda nerodas ne no kā, lai arī cik ļoti kāds tam gribētu ticēt. Dienas beigās visām lietām jābūt galā patērētājam, kas samaksā pilnu preces cenu… un kriptovalūtai šobrīd patērētāju ar biezo naudas maku ieraudzīt ir neiespējami.

Bitcoin un Ethereum kopējā “tirgus” vērtība šodien ir 80 miljardi dolāru. Es nebrīnīšos, ka apmēram 90% no tā būs “izgaisuši” gada laikā. 10% gan paliks, jo nelegālā nauda tik un tā kaut kā būs jāpārnes no vienām melnām rokām uz uz otrām.

Bet varbūt es neredzu mūsdienu lielāko investīciju iespēju? Hmm. Es neraudāšu, ja būšu vienīgais ne-miljonārs savā ciematā… bet intuīcija man saka, ka es būšu viens no nedaudzajiem, kas neraudās. Noslēgumam izglītojoša bilde ar to kā veidojas “burbuļi”.

Komentāros droši ieraksti savu viedokli. Varbūt pamatoti atspēkosi arī manus uzskatus?

11 domas par “Uzmanies no Bitcoin un Ethereum, apdedzināsies!

 1. Apmēram pirms n-daudziem gadiem pa pāli nopirku hackrf aparātu no ķīnīzeriem, šamējie lika maksāt bitkoinos, caur kaut kādu ee kantori nopirku 3, samaksāju ķīnīzerim 2,85 bitkoinus no3, jo savādāk nevarēja nopirkt kā tikai veselus, prece atnāca, es biju laimīgs. Pēc apmēram diviem gadiem atnāca vēstule, jūsu kontā ir tik un tik bitkoini, ko darīsiet? ieeju kontā, uz pakaļas nolikos, 0,15 bitkoinu vērtība izauga vērtīgāka pa hackrf + komisijas maksām, vakariņas ar sievu, + 3 mēnešu algu, izņēmu piķi ārā. tas viss ir burbulis kā ar nekustamo īpašumu.

 2. Ethereum, atšķirībā no Bitcoin, nav tikai kriptovalūta. Tā ir vesela platforma, uz kuras pamata var veidot jaunas aplikācijas, “smart contracts” un daudz ko citu. Iesākumā var paskatīties kaut vai ethereum.org , reddit arī atrodama ļoti daudz informācija un vērtīgas diskusijas.
  Tas, ka Ethereum nav regulēts, manuprāt, ir milzīgs pluss, nevis mīnuss. Tas viss pasākums ir decentralizēts, līdz ar to, nav iespējams, ka kāda konkrēta valsts, organizācija var vienpusēji kaut ko ietekmēt. Ja, piemēram, dolāra vērtību,apriti kontrolē un nosaka ASV centrālā banka, tad šajā gadījumā, viss ir daudz demokrātisks un to nevar ietekmēt viens spēlētājs. Arī no drošības viedokļa šī platforma būtu labāks risinājums, jo visa informācija tiek glabāta uz “blockchain”, nevis konkrētā vienā serverī, ko elementāri var ietekmēt 3.pers.
  Arguments, par to, ka kriptovalūta ir populāra kriminālajās aprindās, neiztur kritiku – varētu padomāt, ka USD, EUR un GBP neizmanto noziedzīgajā pasaulē. Bitcoins ir anonīms, bet ne pilnībā slepens. Visas darbības tiek saglabātas iekš “public ledger” un ir redzamas ikvienam. Protams, izmeklēt un atrast konkrēto darbību autorus prasa lielus resursus,bet tas nav neiespējami un tam ir precedenti.
  Nobeigumā – neapgalvoju, ka Bitcoin un Ethereum nav trūkumi un tie, it īpaši Ethereum, ir tikai savā attīstības sākumā, bet potenciāls ir milzīgs. Ir vērts painteresēties sīkāk par Ethereum, nevis paskatīties tikai uz cenu straujo kāpumu un pateikt, ka tas ir burbulis.
  Uzskatu, ka Ethereum tuvāko 5-10 gadu laikā vai nu mainīs pasauli vai arī būs pilnīgi nevērtīgs, ja tiks izdomāts kaut kas labāks.

 3. Jā, kriptovalūtai ir strauji kāpumi un kritumi, daļa nepacietīgo tiešām zaudē, bet nogrimušas šīs valūtas nav, vidēji pa gadiem vērtība tikai kāpj un kāpj strauji, varbūt vienu dienu kritīs, varbūt..
  Un vispār, ethereum IR izejmateriāls un tā ir šāda veida pirmā kriptovalūta, kas pēc manām prognozēm apsteigs bitcoinus.

 4. varbūt saprotamas bažas, bet kas tagad notiek kriptovalūtu tirgū – neaptveramas tehnoloģijas, kriptovalūta vairāk pielīdzināma kā akciju tirgum nevis reālai norēķināšanās sistēmai, bitkoins varētu būt izņēmums, simtiem neizbēgamas jaunas ienesīgas tehnoloģijas vēl agrā attīstības stadijā pēdējais brīdis lekt kosmosa kuģim līdz

  investējiet ticiet man nenožēlosiet, bet ne jau bitcoinā vai ethereumā bet gan jaunajās tehnoloģijās kur ir daudz spožāks ROI (Return Of Investment)

 5. ta kriptovaluta un bitcoin nak no ukrainjiem, gudri cilveki uzstaisija skaistu reklamu, ar labu prezentaciju pa daudzam valstim un pumpe naudu pardodot pliku gaisu kas skaisti ir uzimets interneta, tas ir tas pats ka nopirkt skaisto jaunu mashinu redzejot to tikai pec bildem interneta un ceret ka ta kadreiz nonaks jusu ipashuma

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.